Графичка радионица Прве крагујевачке гимназије отпочела је са радом 2014. године, након учешћа школе у пројекту Европске уније под називом Развионица (IPA 2011). По завршетку пројекта, школи је донирана графичка преса, чиме почиње интензивна активност учесника радионице. Радионица је реализована кроз сарадњу ученика Прве крагујевачке гимназије и на- ставника ликовне културе Зорице Бојић са предавачима на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу, Владимиром Ранковићем, ванредним професо- ром, и Филипом Миситом, асистентом, а за циљ је имала пружање подршке надареним ученицима у њиховом стваралачком раду. Изложба графика ученика Прве крагујевачке гимназије резултат је радионице коју су, током 2015 /2016. године, водили Владимир Ранковић и Филип Мисита.

img_1208083810_390.jpg